co nabízím

Redakční systémy a aplikace

Jestliže potřebujete upravit / vytvořit / nasadit redakční systém nebo aplikaci / modul, jste tu správně!.
Prohlédněte si mnou nabízené služby, které jsou popsány níže na stránce a v případě otázek či zájmu mne neváhejte kontaktovat.

redakční systém

CMS Wordpress

Co se týče webových redakčních systémů pro správu obsahu stránek, používám nejčastěji Wordpress. V dnešní době je již běžný přístup, že všechny texty na stránkách jsou upravitelné zákazníkem či spolupracovníkem. Limituje se tím případná nedostupnost správce stránek a čekání na zpracování změny. Nabízím napojení stávajících či nových stránek na redakční systém Wordpress, u velkých komplexních projektů nabízím i vývoj vlastního systém na míru dle požadavků a specifikací zákazníka.

Redakční systém Wordpress
e-shopové řešení

Wordpress & WooCommerce

Pro jednodušší e-shopová řešení využívám nejčastěji kombinaci CMS Wordpress a WooCommerce. Při vývoji e-shopových řešení je potřeba znát okolnosti a podrobnosti daného systému a princip funkčnosti tak, aby byl zcela v pořádku, co se týče legislativy. Je nutné sdělit klientovi, co bude potřeba zařídit, aby byl obchod v souladu s určitými nařízeními (například GDPR - ochrana osobních údajů, doprava, platba, ...). Technická stránka je na správci a klient se stará pouze o nové objednávky a o to, zda design a funkčnost e-shopu je dle představ.

Wordpress & WooCommerce
e-shopové řešení

CMS Prestashop

Další redakční systém, který využívám pro profeisonální a komplexní elektronické obchody (e-shopy), je Prestashop Jedná se o robustní systém umožňující integraci s mnoha třetími stranami, například různé API služby, dodavatelské systémy, skladové zásoby, platební brány, a další specifické propojení. Při vývoji e-shopových řešení je potřeba znát okolnosti a podrobnosti daného systému a princip funkčnosti tak, aby byl zcela v pořádku co se týče legislativy. Je nutné sdělit klientovi, co bude potřeba zařídit, aby byl obchod v souladu s určitými nařízeními (například GDPR - ochrana osobních údajů, doprava, platba, ...). Technická stránka je na správci a klient se stará pouze o to, zda design e-shopu vypadá dle představ a o nové objednávky.

Redakční systém Prestashop
interaktivní funkcionality

Moduly a aplikace

Nabízím také vývoj modulů pro již existující redakční systémy i pro standardní použití. Příkladem může být interaktivní webová kalkulačka na výpočet celkové ceny objednávky, kompletní katalog produktů (nikoliv e-shop) napojený na míru vytvořený poptávkový systém.

Moduly a aplikace
Jaký je postup aneb ...

Jak nejčastěji probíhá spolupráce?

1.

První schůzka

Poznáme se - osobní schůzka / elektronicky. Zjistím, jak jsou na tom aktuální stránky a provedu analýzu potřeb - co od nich očekáváte a jaké jsou hlavní požadavky. Zjistíte, jak pracuji a jaké budou další kroky. Sdělím časové a cenové odhady.
2.

Návrh řešení

Provedu analýza projektu a vytvořím projektovou dokumentaci. Připravím návrh řešení a realizaci požadavků.
3.

Implementace

Po odsouhlasení provedu nasazení / realizaci redakčního systému, vytvořím modul nebo funkcionalitu.
4.

Prototyp

Představím prototyp stránek s redakčním systémem nebo modulu, doladíme detaily a upřesnění.
5.

Realizace

Provedu dokončení úprav, realizuji detaily z předchozí iterace a představím uživatelské rozhraní.
6.

Optimalizace

Otestuji responzivní verzi, otestuji základní přístupnost, zabezpečím stránky a otestuji rychlost stránek.
7.

Dokončení

Spustíme redakční systém / e-shop, nasadíme modul, předám finální report a doporučení pro budoucí vývoj.
technologie

S čím pracuji

Wordpress
Woocommerce
Prestashop
Bootstrap
PHP
jQuery
MySQL
CSS
Javascript
HTML
Figma
Adobe Package
Máte zájem či otázky?

Neváhejte mě kontaktovat